Ogloszenia epidemiologiczne ;)

Uwaga. Cóż, ostatnio pojawiły się i dalej pojawiają różne komunikaty służb, w tym ten Konferencji Episkopatu Polski, w związku z tym czuję się w obowiązku zmodyfikować nieco poprzedni komunikat dla scholistów, animatorów i rodziców co do prób i spotkań “Bożego Echa”:
- zrozumiałe, jeśli ktoś z troski i obawy o siebie i innych zdecyduje się na pozostanie w domu (ale UWAGA! - W DOMU!!!) - udzielona jest przez biskupów aż do odwołania możliwość dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii dla dzieci, młodzieży, osób starszych, osób sprawujących opiekę nad innymi, osób z objawami choroby oraz dla tych, którzy po prostu się boją zarażenia.
- schola mimo wszystko będzie funkcjonowała “normalnie” - choć oczywiście w tej sytuacji nikogo nie obliguję do konieczności przyjścia - lecz jeśli ktoś chce przyjść, nie boi się, DOBRZE SIĘ CZUJE, i dostanie zgodę na to od rodziców (w przypadku niepełnoletnich) - dopuszczam zgodę “ustną” - niech przybywa - mamy co robić… Choć wprowadzimy dodatkowe środki bezpieczeństwa higieniczno-sanitarnego - “strzeżonego Pan Bóg strzeże” ;)
- w związku z tym nie przewiduję odwołania próby dzisiejszej “starszego składu” - właśnie na “roztropną obecność” starszego składu liczę w tym trudnym czasie szczególnie, choć oczywiście z zachowaniem wszystkich zasad o ktorych wyżej.
- na razie termin “Nutek’20″ nie ulega zmianie, ale sytuacja jest na tyle dynamiczna, że zobaczymy co się będzie działo w przyszłym tygodniu. Na razie Kruszewo jest zarezerwowane, oświadczenia wyjazdowe przynosimy do niedzieli, ale ostatecznie o wyjeździe lub jego przełożeniu zadecydujemy (wspólnie!) w przyszłym tygodniu.
No, to tyle trudnych decyzji. Nie wpadamy w panikę, ale myślimy i jesteśmy odpowiedzialni za siebie i innych. I myjemy ręce! Z uśmiechem! ;)
Do zoba tak czy tak, wcześniej czy później ;)

Lubie to!

Komentarze są zamknięte.